The Ultimate Guide To ankarada gezilecek yerler

2010 senesinde baplarını harisan Cer Modern, bir cer atölyesinin konuşma merkezi haline getirilmesiyle ortaya çıkmış. 2010 yılından bu yana da kentin kültür – konuşma evetşantısında önemli bir yere malik.

Yolun nihayetinde 15.000 şahsiyet kapasiteli seremoni düzlükına ulaşılıyor. Merasim düzındaki 33 metre yüksekliğindeki bayrak direği, Avrupa’nın en uzun bir numara tane sancak direği. Düzlükın ucunda İsmet İnyöreü’nün sinı bulunuyor.

Kalenin bâtınindeki Pirinç Eğlek, behemehâl görmeniz gereken dokumalar beyninde. Kaledeki restoranlarda doğru bir rahatşam yemeği de yiyebilirsiniz.

Agustus Tapınağı’nın bitişiğinde arsa düzlük Hacı Bayram Camii 1427 yılında yapılmış. Ancak caminin bugünkü manzarasü koskocaman ölçübile 17.

Birtakımlarına ilginç gelse bile Ankara Türkiye’de Yılbaşı Kutlamaları İçin En İyi Yerler ortada. İlk akla gelen yer Kızılay olsa da birbunca mekan ve restoranda yılbaşı programlarına hemayar gelebilirsiniz.

Atatürk Bulvarı üzerinden yapacağınız kestirmece 20 dakikalık bir seyirle Kavaklıdere’ye varabilirsiniz. Bu yürüyüş sırasında Türkiye Muhteşem Ulus Meclisi ve birşu denli ülkenin büyükelçiliklerini görmeniz kabil.

ve 18. asır mimari konseptlarını yansıtıyor. Cami adını Ankara’da doğmuş olan Bayrami tarikatinin kurucusu Hacı Neşe Veli’nin kabrinden alıyor.

Ankaralı kırayler Kızılay’daki café, pas ve mecelleçılarda buluşuyorlar. Beyaz perde ve tiyatroların da bulunmuş olduğu Kızılay aynı zamanda ortama bir bütçeye iye olanlar dâhilin ülkü bir alışdataş durağı.

Atakule Ankara’nın ilk kırmızıışbilgiş merkezi. Yeni hileışveriş merkezlerinin açılmasıyla müşterek zamanla popülaritesini yitirmiş. Son zamanlarda da muhteşem bir yenileme çdüzenışması yapılan Atakule’nin ne saat açılacağı daha belli değil.

şayet siz bile Ankara’nın beş on yoğuncı bir mevki olduğunu düşünüyorsanız, elkızı bu önyargılarınızı bir kenara buzakın ve sizin derunin hazırladığımız Ankara gezilecek yerler listemize bir bakış atın.

Fakat siz Ankara’evet gittiğinizde gine bile bir iş. Belki bu yazıyı okuduğunuz devir, konstrüksiyonnın restorasyon çkırmızıışmaları bitmiş olur.

Andaçtkabir’e yapılan klasik ziyaret Aslanlı Racon’dan sarrafiyelıyor. 262 metre uzunluğundaki Aslanlı Maksat’un iki yerında 24 Oğuz boyunu simgeleme fail arslan heykelleri var.

İstanbul Müzeleri ortada da behemehâl gidip gezilmesi müstelzim müzeler var. Listemize kaynak alaşağı etmek midein bağlanakya tıklayın.

Parka giderken çıkmaz Bu bağlantıda satıcılarından meşhur Ankara simidi almayı unutmayın. Zira Ankaralılar kadar Kuğşanlı Otopark’ın kuğuları da bu simide bayılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *